Політика

Орбан розповів Зеленському у Брюсселі, що «належить до табору миру» у війні України та Росії

Орбан розповів Зеленському у Брюсселі, що «належить до табору миру» у війні України та Росії

Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан 9 лютого у Брюсселі провів зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Орбан розповів українському лідеру, що в питанні війни, яку Росія веде проти України, Будапешт «належить до табору миру».

«Ми підтримуємо негайне припинення вогню, щоб уникнути подальших смертей», – цитує сказані Орбаном Зеленському слова державний секретар Угорщини з міжнародних зв’язків Золтан Ковач.

Він також додав, що Угорщина продовжить надавати гуманітарну та фінансову допомогу Україні.

Позиція Будапешта значно відрізняється від підтриманого більшістю членів ЄС і НАТО підходу Києва до принципів завершення війни. Влада України наполягає, що укладення мирних домовленостей із Росією можливе лише тоді, коли російські війська залишать усі окуповані українські території, включно з Донбасом і Кримом. Натомість Москва умовою мирних переговорів називає «визнання Україною реалій», тобто окупації Росією Криму та частин чотирьох областей – Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської.

У грудні 2022 року Угорщина спочатку заблокувала пакет допомоги Україні на 18 мільярдів євро, але згодом відмовилася від своїх заперечень в обмін на фінансування від Європейського союзу.