Політика

Орбан з «мирною місією» прибув до Пекіна

Орбан з «мирною місією» прибув до Пекіна

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який раніше цього тижня в пошуках мирного врегулювання війни Росії проти України побував у Києві та Москві, прибув до Пекіна.

«Після Києва і Москви ми прибули до Пекіна, третьої зупинки мирної місії», – написав він у фейсбуці.

Напередодні в інтерв’ю Kossuth Radio Орбан заявив, що слід говорити про мир «оскільки якщо ми не говоримо про мир, ми не говоримо про страждання війни».

«Наш справжній ворог – не та чи інша країна, а страждання війни. Це компас, який ми повинні взяти в руки. Європа повинна тримати компас миру і людяності, гуманного мислення і гуманної зовнішньої політики, щоб ми могли зробити більше для просування до миру», – сказав він.

Читайте також: Орбан прибув до Москви для «мирної місії». Боррель каже, що він не представляє ЄС жодним чином

Після візиту до України Віктор Орбан прибув 5 липня до Москви, за його словами, для продовження «мирної місії». В українському МЗС тоді нагадали, що для Києва принцип «жодних домовленостей про Україну без України» залишається непорушним, і закликали усі держави неухильно його дотримуватися

Перебуваючи в Києві 2 липня, Орбан заявив, що представив Зеленському пропозицію про припинення вогню для переговорів із Росією.

Читайте також: В ISW проаналізували пропозиції Орбана щодо миру в Україні

Президент України публічно не висловив своєї думки щодо цієї пропозиції, але пізніше 2 липня речник президента повідомив, що Зеленський дав Орбану можливість висловитися.

Заступник голови адміністрації Зеленського Ігор Жовква також зазначив, що Угорщина не перша країна, яка виступила з потенційним мирним планом.

Відтоді, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, Орбан виділявся серед лідерів Європейського Союзу та НАТО своїм небажанням погоджувати масштабні західні пакети допомоги Україні.