Політика

Папа Римський проведе двосторонню зустріч із Зеленським на полях саміту G7 – пресслужба

Папа Римський проведе двосторонню зустріч із Зеленським на полях саміту G7 – пресслужба

Папа Римський проведе сьогодні, 14 червня, двосторонні переговори зі світовими лідерами на саміті країн «Групи семи» (G7) в Італії, зокрема з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє пресслужба Святого престолу.

Зазначено, що папа Франциск візьме участь у сесії G7, присвяченій питанням штучного інтелекту, а також проведе низку зустрічей з лідерами країн, що беруть участь у саміті.

Напередодні голова Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив про зустріч з папою Римським Франциском у Ватикані. За його словами, говорили про підготовку до глобального Саміту миру, який відбудеться в Швейцарії.

У травні стало відомо, що Швейцарія запросила папу Римського Франциска на саміт щодо української формули миру.

Після зустрічі Папи Франциска з президенткою Швейцарії Віолою Амгерд, у Ватикані підтвердили свою участь, втім зазначили, що приїде представник папи Римського.

Читайте також: Посол України у Ватикані розповів, чи навколо папи є російські радники

Раніше заяви папи Римського щодо війни в Україні викликали різку критику в багатьох країнах.

Папа Франциск заявив швейцарській RSI в інтервʼю, оприлюдненому 9 березня, що стороні, яка програє в Україні, треба «мати сміливість підняти білий прапор і розпочати мирні переговори». Президент України Володимир Зеленський у відповідь звинуватив Франциска в тому, що понтифік «десь там займається віртуальним посередництвом між тими, хто хоче жити, та тими, хто хоче тебе знищити».

У квітні папа Римський закликав світ «не піддаватися логіці вимагання та війни» і сказав про «дорогу діалогу й дипломатії, яка здатна багато чого зробити».