Переговори в Парижі: підтримка України та санкції проти росії

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга 12-13 лютого відвідає Париж, відповідно до повідомлення пресслужби його відомства.
Про це розповідає Україна Реальна
Як стало відомо, Сибіга візьме участь у зустрічі глав зовнішньополітичних відомств Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства та представників Єврокомісії. У Міністерстві закордонних справ України уточнили, що попередні зустрічі в аналогічному форматі відбулися у Варшаві та Берліні минулого листопада.
Ключові теми переговорів
«Серед основних питань, які обговорюватимуться, будуть зміцнення міжнародної підтримки України в 2025 році, розширення санкційного тиску на росію, а також вироблення стратегічних механізмів для запобігання подальшій агресії з боку РФ і забезпечення довгострокової стабільності та безпеки в Європі», – заявили в МЗС.
За інформацією пресслужби, Сибіга також проведе двосторонні переговори з міністром Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро. Сторони обговорять подальшу політичну і безпекову взаємодію між Україною та Францією, зміцнення обороноздатності України, а також її інтеграцію до ЄС і НАТО.
Обговорення миротворців в Україні
«Дипломати звернуть увагу на ключову роль Франції у формуванні спільної позиції міжнародних партнерів щодо довгострокової підтримки України та досягнення справедливого і сталого миру», – підсумували в МЗС України.
Раніше, 11 лютого, видання The New York Times повідомило, що питання про надіслання європейських миротворців в Україну стане однією з ключових тем обговорення під час Мюнхенської конференції з безпеки. Декілька європейських країн, зокрема країни Балтії, Франція та Велика Британія, підняли питання про можливість включення частини своїх військ до складу сил в Україні. Високопосадовці Німеччини вважають цю ідею передчасною.
Президент України Володимир Зеленський висловив готовність до серйозних переговорів про угоду щодо припинення війни, якщо союзники нададуть гарантії безпеки, а не лише запевнення.
Як зазначає NYT з посиланням на високопрофільного європейського чиновника, Європа не здатна надати 200 тисяч військовослужбовців, як раніше пропонував Зеленський. Будь-який військовий контингент має отримувати американську підтримку, в іншому разі він буде вразливим до російських зусиль, спрямованих на підрив політичної і військової довіри до альянсу.
Навіть наявність більш скромної кількості європейських солдатів, наприклад, 40 000, виявилась би складною задачею для континенту з повільним економічним зростанням, нестачею військ та необхідністю збільшувати військові витрати на власний захист. Цього, ймовірно, буде недостатньо для забезпечення реального стримування росії, зазначають журналісти.