Головне

Переговори про вступ України в ЄС стартують 25 червня

Переговори про вступ України в ЄС стартують 25 червня

25 червня офіційно стартують переговори про вступ України до Європейського союзу.

Минулого тижня Рада ЄС схвалила переговорні рамки для України і Молдови, що відкрило шлях до початку переговорів 25 червня в Люксембурзі. Міжурядова конференція з Україною розпочнеться о 15:30, із Молдовою – о 18:00 за місцевим часом.

Європейська комісія підтвердила 7 червня, що дала позитивну усну оцінку прогресу євроінтеграційних реформ України і Молдови, викладених у листопадовому звіті про розширення ЄС.

Сам початок переговорів не означає швидкого прийняття до ЄС. Голова Євроради Шарль Мішель раніше припустив, що Україна може стати членом ЄС до 2030 року, «якщо обидві сторони виконають домашні завдання».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив 24 червня, що після завершення переговорів про вступ до ЄС Україна буде за три кроки до повноправного членства в Євросоюзі.

«Завтра буде інавгураційна частина, потім будуть шість кластерів переговорів, які будуть відкриватися і закриватися, це вже будуть фахівці у відповідних галузях працювати і приводити законодавство України у відповідність до стандартів ЄС», – цитує слова Кулеби пресслужба МЗС.

За словами міністра, згаданими ним трьома кроками до членства будуть:

  • висновок Єврокомісії про успішне завершення переговорів і досягнення Україною відповідності критеріям вступу;
  • рішення про підписання Угоди про вступ України до ЄС;
  • ратифікація угоди парламентами держав-членів ЄС і набуття Україною повноправного членства в Євросоюзі.