Переговори США з росією відбудуться 23 березня в Джидді, Саудівська Аравія

Спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф оголосив, що 23 березня в Джидді, Саудівська Аравія, відбудуться нові переговори між США та представниками росії щодо війни в Україні. Цю інформацію він озвучив в ефірі Fox News, незабаром після телефонної розмови між президентами США Дональдом Трампом та росії Володимиром Путіним.
Про це розповідає Україна Реальна
Надії на мир та деталі перемовин
Віткофф відзначив, що наразі існує «відносно невелика відстань до повного припинення вогню». Він зауважив: «Диявол криється в деталях. У нас є команда, яка вирушає до Саудівської Аравії, щоб з’ясувати ці деталі щодо припинення вогню», додавши, що на чолі делегації стоятимуть радник із національної безпеки Майк Волц та державний секретар Марко Рубіо.
Віткофф не уточнив, з ким саме з російської сторони зустрічатиметься американська делегація. Ввечері 18 березня Трамп і Путін провели близько двох годин в телефонних переговорах, під час яких вони дійшли згоди, що рух до миру почнеться з «енергетичного й інфраструктурного припинення вогню, а також технічних переговорів щодо впровадження морського перемир’я в Чорному морі».
Реакція українського президента
Кремль повідомив, що Путін підтримав пропозицію Трампа про місячний мораторій на удари по енергетичній інфраструктурі, зазначивши, що він «позитивно відгукнувся на цю ініціативу» та дав відповідні команди російським військовим. Однак Путін підкреслив важливість контролю за припиненням вогню на всій лінії бойового зіткнення, а також висловився щодо потреби «зупинки примусової мобілізації» в Україні та переозброєння ЗСУ.
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи розмову Трампа з Путіним, підкреслив, що «Путін не дозволить отримати припинення вогню швидко, він навантажить нас умовами». Зеленський вказав на пропозицію щодо припинення ударів по енергетичних об’єктах як на можливий крок до мирного врегулювання.
Після переговорів у Саудівській Аравії, 11 березня, українські та американські офіційні особи оголосили, що Київ погодився на пропозицію про 30-денне припинення вогню. Однак Москва відреагувала на цю ініціативу з обережністю, а Путін висунув додаткові умови, зокрема про замороження постачання американської зброї до Києва.
Раніше представники США та росії зустрічалися в Ер-Ріяді 18 лютого, де Держсекретар Марко Рубіо заявив, що сторони домовилися відновити колишню чисельність співробітників посольств. Глава МЗС росії Сергій Лавров повідомив, що було визначено три основні завдання: призначення послів обох країн, представників для переговорів щодо України та створення умов для відновлення співпраці між росією і США «в повному обсязі».