Події

після ремонту до енергомережі приєднали енергоблок однієї з АЕС

після ремонту до енергомережі приєднали енергоблок однієї з АЕС

Компанія «Енергоатом» заявляє, що до мережі приєднали черговий енергоблок-тисячник.

«Сьогодні, 7 червня, о 19:09 на виконання завдання міністра енергетики України Германа Галущенка після планово-попереджувального ремонту до енергомережі успішно приєднано енергоблок однієї з АЕС. Триває набір потужності», – повідомляє пресслужба компанії.

В «Енергоатомі» зауважують, що всі необхідні роботи, зокрема із вивантаження відпрацьованого ядерного палива та завантаженням свіжого, проведено якісно і завершилися на 10 днів раніше запланованого терміну.

«1000 МВт потужності, які ми сьогодні додали до мережі, значно підсилять нашу енергетичну систему і забезпечать надійне виробництво електроенергії для всіх споживачів», – зазначив керівник компанії «Енергоатом» Петро Котін.

Це вже третій енергоблок-тисячник, на якому проведено планово-попереджувальний ремонт.

Напередодні голова «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що у ніч із 7 на 8 червня в роботу вийде додатковий блок на АЕС, що ненадовго покращить ситуацію в українській енергосистемі.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії — наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».