Політика

після спрощення процедура закупівлі БПЛА складає кілька днів

після спрощення процедура закупівлі БПЛА складає кілька днів

Голова Державної служби спеціального звя’зку та захисту інформації Юрій Щиголь заявив, що завдяки спрощенню процедура закупівлі БПЛА складає кілька днів, однак питання у можливостях виробництва та його масштабуванні. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок»).

«Дефіцит безпілотників є. Він буде завжди. Тому що завдання, щоб кожен найменший підрозділ мав кілька розвідувальних, кілька ударних і кілька десятків, а той сотень FPV-дронів. Але головне питання у спроможностях виробництва. Ми спростили процедуру закупівлі. Зараз процедура закупівлі складає кілька днів. Військові роблять замовлення, ми отримуємо конкретну пропозицію – вони кажуть, що їм потрібно купити. Це і українські розвідувальні, і українські ударні, й іноземні дрони. Одразу укладається спрощений контракт, тому що створили умови для цього. Питання (стоїть – ред.) у можливостях виробництва, можливостях масштабування», – заявив Юрій Щиголь.

За його словами, деякі українські виробники масштабували своє виробництво у «понад сотню разів».

Щиголь також назвав країни, у яких Україна закуповує дрони та комплектуючі.

«Це ті ж самі країни, які допомагають на полі бою військовою технікою: це США, Естонія, кілька інших країн, які допомагають не так відкрито, але ми отримуємо від них комплектуючі. Прямого співробітництва з Китаєм ми не ведемо», – сказав Щиголь.

Китай з 1 вересня обмежує експортні продажі безпілотників, комплектуючих і обладнання для їхнього виробництва. Китайська влада пояснила це рішення захистом національної безпеки на тлі ескалації напруженості у відносинах зі США через доступ до технологій. Під забороною опиняться цивільні БПЛА, які можна використовувати у військових цілях.

В Україні закупівлею китайських безпілотників і комплектуючих до них займаються переважно приватні особи і волонтери. Найпопулярнішими на війні є китайські безпілотники Mavic, які використовують як українські, так і російські військові.