Події

після заяви прокуратури КМДА закликала до «чесного розслідування»

після заяви прокуратури КМДА закликала до «чесного розслідування»

Після заяви прокуратури Київська міська держадміністрація оголосила, що розраховує на «справедливе та чесне розслідування» трагічного випадку на атракціоні-канатній переправі через Дніпро і він не повинен ставати «черговим предметом публічних маніпуляцій» з боку правоохоронців.

У КМДА стверджують, що міська прокуратура у 2021 році через суд «не намагалась скасувати сам атракціон», а лише оскаржувала результати інвестиційного конкурсу стосовно компанії-переможця та відповідне розпорядження КМДА від 11 січня 2021 року.

«Сам атракціон на той момент ще не існував як такий. Рішенням Господарського суду м. Києва від 02.12.2021, залишеним в силі постановою Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2022 та Верховного суду від 14.09.2022, у задоволенні позову органів прокуратури було відмовлено. Рішення суду в цій справі враховало наявність з боку учасника конкурсу необхідних дозвільних документів, що стосуються його діяльності», – йдеться у заяві, оприлюдненій у телеграмі.

Також міськдержадміністрація звертає увагу на некоректність заяви щодо проектної документації – її мав розробити переможець конкурсу, і на її основі отримати відповідні дозвільні документи в профільних державних органах та відомствах, як це встановлено чинним законодавством.

«І саме в частині дотримання цих вимог і правил має ретельно розібратися слідство», – вважають у КМДА і додають, що готові співпрацювати зі слідством «заради справедливого результату розслідування і недопущення таких випадків у майбутньому».

У Київській міській прокуратурі заявляють, що ще в 2021 році вона намагалася зупинити роботу цього атракціону.

«Прокурори звернулись до Господарського суду Києва з позовом, в якому просили визнати незаконним та скасувати розпорядження Виконавчого органу Київської міськради (КМДА) від 11 січня 2021 року, яким переможцем інвестиційного конкурсу визнали компанію без досвіду з реалізації подібних проєктів та досвіду експлуатації атракціонів подібного типу, враховуючи їх потенційну небезпеку для життя та здоровʼя», – йдеться у повідомленні.

Однак, за даними прокуратури, суди та відповідачі в особі столичних посадовців не погодились з позицією прокуратури про те, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки, а суди різних інстанцій не задовольнили позов.

Сьогодні вдень 21 липня на атракціоні – канатній дорозі, що вела з Поштової площі на Труханів острів – під час спуску людина упала у річку Дніпро. Рятувально-пошукові роботи тривають досі.

Поліція розпочала кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – йдеться про порушення правил безпеки особою, яка зобов’язана їх дотримуватись, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей – ч. 2. ст. 272 КК України та службова недбалість,що спричинила загибель людини – ч.3 ст. 367 Кримінального кодексу України.