Події

Польща, Латвія, Литва та Естонія закликають ЄС прискорити передачу російських активів Україні

Польща, Латвія, Литва та Естонія закликають ЄС прискорити передачу російських активів Україні

Польща та країни Балтії закликали ЄС працювати над арештом заморожених російських державних активів для відновлення України «якнайшвидше».

Як повідомляє 8 лютогоThe Guardian, напередодні дводенного саміту ЄС лідери Польщі, Латвії, Литви та Естонії заявили, що «для того, щоб викликати довіру щодо України в цьому питанні», блок повинен був вийти за рамки повторення попередніх зобов’язань і «прискорити нашу роботу прямо зараз».

Польща та країни Балтії хочуть, щоб західні уряди використали 300 мільярдів євро (266 мільярдів фунтів стерлінгів) із заморожених резервів центрального банку Росії, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам в Україні та почати відбудову країни.

«Ці заморожені активи мають бути використані якомога швидше. Ми не можемо чекати, поки війна закінчиться і буде підписано мирну угоду», – йдеться у спільному листі лідерам ЄС Урсулі фон дер Ляєн і Шарлю Мішелю, а також прем’єр-міністру Швеції Ульфу Крістерссону. Зараз Швеція головує в ЄС і відповідає за розробку порядку денного Ради міністрів ЄС.

У жовтні минулого року повідомлялося, що Європейський Союз заморозив російські активи загальною вартістю в близько 17 мільярдів євро (близько 16,9 мільярда доларів) після початку повномасштабного російського вторгнення.