Політика

Понад 50 сіл на Херсонщині майже повністю зруйновані, подекуди на понад 90% – Зеленський

Понад 50 сіл на Херсонщині майже повністю зруйновані, подекуди на понад 90% – Зеленський

Президент Володимир Зеленський відвідав Херсонську область 23 березня – про це він розповів у вечірньому зверненні.

За словами президента, у Херсоні він провів нараду «з усіма, хто відповідає за область».

«На вільній території Херсонщини понад 50 сіл майже повністю зруйновані окупантом. Подекуди більш ніж 90% будівель у селах розбиті. Але навіть у такі села люди повертаються, і це доказ, що життя все одно перемагає. Сьогодні був в одному із найбільших таких сіл – Посад-Покровському», – сказав він.

Зеленський окремо згадав про тих, хто бере участь у розмінуванні Херсонщини:

«Це приємно бачити, коли очищені від російських мін і снарядів поля Херсонщини знову обробляються, знову живуть. Звичайно, зараз таких земель іще небагато, і роботи для наших саперів та піротехніків іще вистачає… Але я впевнений, що ми очистимо нашу землю від усіх смертоносних проявів Росії».

Українські військові деокупували правобережну частину Херсонської області впродовж літа-осені 2022 року. Обласний центр був звільнений 11 листопада 2022 року.

Читайте також: Обстріли Херсонщини: один загиблий, двоє поранених і атакований обласний кардіоцентр

Майже одразу після цього російські війська розпочали артилерійські обстріли Херсона та підконтрольних українському уряду районів області.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.