Події

Пожежа на Чорнобильській АЕС: наслідки удару по укриттю енергоблоку

Пожежа на Чорнобильській АЕС: наслідки удару по укриттю енергоблоку

На Чорнобильській атомній електростанції продовжується ліквідація пожежі, що виникла внаслідок удару по укриттю зруйнованого четвертого енергоблоку. Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Про це розповідає Україна Реальна

Ситуація на ЧАЕС

За даними відомства, наразі триває гасіння заповнювача зовнішньої обшивки арки нового безпечного конфайнмента. «З 22:00 до 07:00 було залучено п’ять працівників ДСНС та дві одиниці техніки. Станом на 07:00 залучено 40 працівників ДСНС та вісім одиниць техніки», – зазначили у агентстві.

Технічний стан нового конфайнмента описується наступним чином:

  • дефекти обшивки без суцільного руйнування до 200 квадратних метрів;
  • пошкодження внутрішнього заповнювача обшивки;
  • наявні руйнування болтових з’єднань;
  • деформовані вузли з’єднань конструкцій верхньої частини ГТО.

Разом з цим, за інформацією ДАЗВ, погіршення радіаційної обстановки на промисловому майданчику НБК-ОУ та на ЧАЕС в цілому не зафіксовано. Виходу радіоактивних продуктів за встановлені межі не виявлено.

Коментарі щодо інциденту

Президент Володимир Зеленський раніше підтвердив, що російський ударний дрон з фугасною бойовою частиною влучив в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС в ніч на 14 лютого. За його словами, укриття було пошкоджене, але пожежу вдалося загасити.

«Атака могла бути цілеспрямованою. Дрон летів на висоті 85 метрів, а радари не бачать цієї висоти», – підкреслив Зеленський.

Міжнародне агентство з атомної енергії також підтвердило, що вночі на ЧАЕС прогримів вибух, але не уточнили, чи це був російський дрон.

Прессекретар президента рф Дмитро Пєсков заявив, що не має точної інформації про атаку, але «не може бути й мови, щоб завдавалися удари по якихось об’єктах атомної інфраструктури», згідно з російськими ЗМІ. У рф регулярно заперечують атаки на українські об’єкти, зокрема цивільні.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко зазначив, що «плачевних наслідків» на Чорнобильській АЕС вдалося уникнути.