Політика

президент України назвав умови для переговорів з Росією

президент України назвав умови для переговорів з Росією

Президент України Володимир Зеленський під час прессконференції за підсумками Саміту миру в Швейцарії озвучив умови для проведення переговорів з Росією.

Як зазначив президент, «Росія блокувала будь-які ініціативи ще перед повномасштабним вторгненням. Тому було обрано правильний процес – Саміт миру, а потім розробка детального плану, який буде передано Росії».

«І тоді побачимо, чи готові вони до завершення війни», – додав Зеленський.

За словами Зеленського, тиснути на Росію, аби вона завершила війну можна двома шляхами.

«Перший шлях – дипломатичний. Це саміт миру, потім зустрічі, спільний план. Це цей шлях», – зазначив він.

Другий шлях, за словами президента, це «міцна оборона, міцна армія, міцний український солдат на полі бою, який захищає свою сім’ю та державу».

80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру – міжнародної конференції для пошуку шляхів мирного врегулювання збройного конфлікту між Росією та Україною.

Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів».