Політика

Причетні до дестабілізації в Молдові особи можуть потрапити під санкції ЄС

Причетні до дестабілізації в Молдові особи можуть потрапити під санкції ЄС

Рада ЄС підтримала нову структуру цільових обмежувальних заходів, яка дає можливість застосовувати санкції проти осіб, відповідальних за підтримку або здійснення дій, що підривають або загрожують суверенітету та незалежності Молдови, а також демократії країни, верховенству права, стабільності та безпеці, йдеться в заяві Ради.

Санкції передбачають заморожування активів і заборону надавати кошти фізичним і юридичним особам, а також заборону на поїздки до ЄС для відповідних фізичних осіб.

«Як однієї з країн, яка найбільше постраждала від наслідків незаконного вторгнення Росії в Україну, ми є свідками посилення та продовження спроб дестабілізувати Молдову. Новий режим санкцій дасть нам можливість продовжувати зміцнювати стійкість Молдови шляхом націлювання на тих, хто намагається дестабілізувати країну. Це важливий політичний сигнал підтримки ЄС Молдови в нинішньому складному контексті», – заявив голова зовнішньополітичної служби Європейського союзу Жозеп Боррель.

У пресрелізі також зазначено, що зусилля з дестабілізації Молдови значно зросли з початку російського вторгнення в Україну та безпосередньо загрожують стабільності та безпеці зовнішніх кордонів ЄС.

Рішення Ради Європейського союзу було ухвалене після того, як 24 квітня міністри закордонних справ країн ЄС досягли політичної домовленості про створення режиму санкцій проти тих, хто діє з метою дестабілізації ситуації в Молдові, і проти конституційного ладу в країні.