Політика

Путін написав російським євреям, що РФ веде війну «з прямими послідовниками нацизму»

Путін написав російським євреям, що РФ веде війну «з прямими послідовниками нацизму»

Президент Росії Володимир Путін привітав російських євреїв із Днем порятунку та звільнення і заявив їм про продовження «битви з прямими послідовниками нацизму».

«І ми, і майбутні покоління повинні свято зберігати історичну правду про Другу світову війну, розуміти, до яких руйнівних наслідків приводить будь-яке потурання націоналізму, антисемітизму, ксенофобії. Саме з прямими послідовниками нацизму борються сьогодні наші бійці та командири під час спеціальної військової операції (офіційний російський евфемізм, щоб не називати війну проти України війною – ред.)», – ідеться в тексті, оприлюдненому 17 травня на сайті Кремля.

Російський лідер уже не вперше проводить паралелі між нацистами, які здійснили Голокост під час Другої світової війни, і українською владою, очолюваною Володимиром Зеленським, євреєм за етнічним походженням. Путін також називав «денацифікацію» України метою повномасштабної війни, розпочатої ним у лютому 2022 року.

У травні 2022 року Путіну довелося просити вибачення перед головою уряду Ізраїлю за слова міністра закордонних справ Сергія Лаврова про євреїв і антисемітизм.

Понад рік тому під час інтерв’ю італійському телебаченню голову Лаврова запитали, як Росія могла заявляти, що їй потрібно «денацифікувати» Україну, коли президент країни Володимир Зеленський є євреєм.

Захищаючи позицію президента Росії Володимира Путіна щодо «денацифікації» України, Лавров сказав, що єврейське коріння президента України Володимира Зеленського не підриває позиції Путіна.

«Коли кажуть: «Що це за нацифікація, якщо ми євреї?», я думаю, що Гітлер теж мав єврейське походження, то це нічого не означає», – сказав Лавров італійському Rete 4 через італійського перекладача. «Вже давно ми чуємо, як мудрий єврейський народ каже, що найбільші антисеміти – це самі євреї», – додав Лавров.

3 травня 2022 року МЗС Росії опублікувало статтю «Про антисемітизм», звинувативши Ізраїль у підтримці «неонацистського режиму в Києві». Наступного дня речниця відомства Марія Захарова заявила, що ізраїльські найманці воюють в Україні «пліч-о-пліч з бойовиками «Азова».