Політика

рішення Фінляндії закрити кордон з Росією є питанням безпеки для всього ЄС

рішення Фінляндії закрити кордон з Росією є питанням безпеки для всього ЄС

Глава виконавчої влади Європейського Союзу заявила, що рішення Фінляндії закрити кордон з Росією через наплив мігрантів є питанням безпеки для всього блоку, що складається з 27 країн-членів.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зробила цю заяву під час поїздки на кордон, відвідавши частину кордону на південному сході Фінляндії.

«Ми всі знаємо, як [президент Росії Володимир] Путін і його союзники використовують мігрантів, щоб перевірити нашу оборону і спробувати дестабілізувати нас», – сказала фон дер Ляєн. – «Зараз Путін зосередився на Фінляндії, і це, без сумніву, є відповіддю на вашу тверду підтримку України і ваш вступ до НАТО».

За її словами, Фінляндія діяла «рішуче та успішно, щоб протистояти цій загрозі, йдеться не лише про безпеку Фінляндії, а й про безпеку Євросоюзу».

На початку квітня Фінляндія продовжила закриття сухопутного кордону з Росією безстроково до подальших розпоряджень. МВС Фінляндії пояснило рішення тим, що Росія продовжує спрямовувати до кордону нелегальних мігрантів.

Читайте також: Фінляндія планує схвалити тимчасове законодавство для блокування в’їзду шукачів притулку через Росію

Наземні прикордонні переходи на кордоні Росії та Фінляндії почали закриватися за рішенням фінської влади у листопаді минулого року у зв’язку з напливом громадян третіх країн, переважно Близького Сходу та Африки, які прибували на прикордонні пункти з території Росії та просили політичного притулку у Фінляндії.

Фінська влада звинуватила Росію в тому, що вона свідомо заохочує іноземців до того, щоб просити у Фінляндії притулок, щоб дестабілізувати ситуацію в країні. Москва заперечує, що використовує міграцію для тиску на Фінляндію.

Російсько-фінські відносини різко загострилися після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну в 2022 році. Фінляндія відмовилася від політики нейтралітету та вступила до НАТО. У Москві заявляють, що це рішення не залишиться без наслідків.