Роль Польщі у відбудові України: думка Радослава Сікорського

Польща має намір відновити своє лідерство в сфері автомобільних вантажних перевезень між Європою та пострадянськими країнами після закінчення війни в Україні. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час прес-конференції у Варшаві.
Про це розповідає Україна Реальна
На запитання про те, яку роль Польща хоче відігравати у відбудові України та в яких сферах бачить можливості для себе, Радослав Сікорський підкреслив, що говорити про вигоду в контексті країни, яка постраждала від війни, було б «брутально». Однак він виділив автомобільні вантажоперевезення як потенційну нішу, яку Польща прагне зайняти.
«Сподіваюся, що в Україні ми зможемо повторити наш успіх як транспортний хаб у галузі далекомагістральних вантажних перевезень. Якщо мені не зраджує пам’ять, близько двох третин автомобільних вантажоперевезень між Західною Європою та колишнім СРСР здійснюють польські водії. Це зумовлено кількома важливими причинами, головною з яких є мовний бар’єр і те, що наші компанії та працівники не бояться їхати туди», – зазначив польський міністр.
Сікорський також висловив сподівання, що, незважаючи на плани інших країн, Польща завдяки своїй близькості, історичним зв’язкам та великій українській діаспорі стане «тією країною, яка дійсно працюватиме на місці й скористається періодом економічного буму після завершення війни».
Він підкреслив, що Україна має ряд природних переваг, зокрема родючі ґрунти, доступну енергію з атомних електростанцій, сильну ІТ-галузь та новостворену оборонну промисловість.
Читайте також: Єврокомісія пропонує подовжити тимчасовий захист українців до березня 2027 року, однак може закінчити його раніше
«Якщо правила ведення бізнесу також стануть європейськими, це викличе цунамі приватних інвестицій», – припустив міністр.
У травні 2025 року Державна митна служба України повідомила про блокування автомобільного пункту пропуску «Дорогуськ-Ягодин» унаслідок протестної акції польських перевізників.
Минулого року в Польщі відбувався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску на кордоні з Україною, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах. Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступали проти європейської аграрної політики, зокрема проти впровадження «зеленого ладу» – низки екологічних і кліматичних вимог.