Головне

російські «Калібри» перетинали повітряний простір Молдови та Румунії

російські «Калібри» перетинали повітряний простір Молдови та Румунії

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявляє, що російські крилаті ракети «Калібр» перетнули повітряний простір Молдови та Румунії.

«Сьогодні, 10 лютого, о 10:18 дві російські крилаті ракети «Калібр» здійснили перетин Державного кордону України з Республікою Молдова. Орієнтовно о 10:33 ці ракети перетнули повітряний простір Румунії. Після чого знову зайшли у повітряний простір України у точці перетину кордонів трьох держав», – написав він у телеграмі.

За його даними, ці ракети були запущені з акваторії Чорного моря.

Читайте також: Інформація про російські обстріли України 10 лютого: С-300, «Калібри», дрони (оновлюється)

В Україні 10 лютого близько 08:30 оголосили масштабну повітряну тривогу. У Повітряних силах ЗСУ повідомили про пуски Росією крилатих ракет із стратегічних бомбардувальників Ту-95мс.

Наразі відомо про роботу ППО у Києві, на Київщині, Полтавщині, Львівщині, Тернопільщині та Прикарпатті.

Читайте також: У день масованого ракетного обстрілу України військами РФ у Молдові знову виявили залишки ракети

У дні масованих ракетних атак Росії повідомлялося про падіння залишків ракет на території Молдови. Зокрема відомо, що це сталося у січні, а також у жовтні та грудні 2022 року.

Крім того, торік на початку жовтня три крилаті ракети, запущені з російських морських кораблів, пройшли через територію Молдови. Тоді Росія заперечила факт порушення повітряного простору Молдови.

Після цих інцидентів Молдова попросила своїх західних партнерів про системи протиповітряної оборони.