Події

Російські війська намагаються переправитися через річку Оскіл

Російські війська намагаються переправитися через річку Оскіл

З 24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна агресія російської федерації проти України, яка охопила всю протяжність спільного кордону. Війська рф вторглися на територію України з різних напрямків, зокрема, використовуючи білоруський плацдарм для нападу на Київщину в спробі захопити столицю. На півдні російські сили окупували частини Запорізької та Херсонської областей, а на півночі — райони Сумщини та Чернігівщини.

Про це розповідає Україна Реальна

Російські наміри та реакція України

Президент рф Володимир Путін називає цю війну «спеціальною операцією», метою якої спочатку були «демілітаризація і денацифікація», а згодом — «захист Донбасу». У вересні та на початку жовтня 2022 року росія намагалася анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області, проте Україна та міжнародна спільнота визнали ці дії незаконними. Генеральна асамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, що засуджує спробу анексії з боку рф.

У той час як російська сторона заявляє про відсутність нападів на цивільні об’єкти, їхні війська продовжують щоденні обстріли українських міст ракетами, артилерією та авіацією. Це призводить до руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури по всій Україні.

Втрати та події на фронті

На кінець жовтня 2023 року, за даними України, втрати російських військових перевищили 70 тисяч осіб. У вересні рф повідомила про втрати менші за 6 тисяч. Президент Володимир Зеленський оцінював співвідношення втрат України та росії як один до п’яти.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.

Внаслідок успішного контрнаступу у вересні 2022 року українська армія звільнила майже всю окуповану частину Харківської області. 11 листопада українські війська витіснили російські сили з Херсона.

З вересня 2022 року найбільш інтенсивні бойові дії тривають на сході та півдні України. 6 червня 2023 року руйнування греблі Каховського водосховища, яке перебувало під контролем російських військ, призвело до масштабної повені, людських жертв та екологічної катастрофи. Україна назвала це екоцидом.

Загалом з початку війни ООН верифікувала загибель щонайменше 11 284 цивільних з 33 878 постраждалих. Експерти вказують, що реальна кількість загиблих може бути значно більшою, зокрема, під час облоги та бомбардування Маріуполя загинуло понад 20 тисяч осіб.