Події

російського пілота, який обстрілював Харків, засудили до 12 років ув’язнення

російського пілота, який обстрілював Харків, засудили до 12 років ув’язнення

Російського пілота, який бомбардував цивільні об’єкти Харківщини, зокрема харківську телевежу, засудили до 12 років ув’язнення, повідомив 3 березня Офіс генерального прокурора.

Його визнали винним у порушенні законів і звичаїв війни. Також суд задовольнив цивільні позови потерпілих – трьох товариств на загальну суму понад 1,1 мільйона гривень, повідомили у прокуратурі.

«Прокурори в суді довели, що засуджений у березні 2022 року отримав бойовий наказ про знищення цивільних об’єктів на території Харкова та Харківської області шляхом бомбардування. Йому було надано координати цілі – радіотелевізійна передавальна станція Харків», – йдеться в повідомленні.

В ОГП наголосили, що РТПС Харків і обладнання, розміщене на ній, є цивільним об’єктом, який не використовується у воєнних цілях, станція забезпечує надання телекомунікаційних послуг, функціонування системи оповіщення і трансляцію телерадіопрограм.

«Засуджений, розуміючи протиправність бойового наказу, не відмовився від його виконання та здійснив бомбардування РТПС Харків вісьмома авіаційними бомбами ФАБ-500 загальним тротиловим еквівалентом 2 тонни 400 кг. За наслідками бомбардування телевізійна башта отримала пошкодження металоконструкції, які значно знизили її несучу спроможність та унеможливили подальшу безпечну експлуатацію», – наголосили у прокуратурі.

За даними ОГП, 6 березня 2022 року літак Су-34, який пілотував засуджений, збили військовослужбовці Національної гвардії України, повітряне судно було знищене, а пілот катапультувався і був затриманий військовими НГУ.

  • Від початку повномасштабної війни Росії проти України зареєстровано понад 68 тисяч воєнних злочинів російських військових та 952 факти застосування заборонених засобів ведення війни, повідомив на брифінгу 23 лютого генеральний прокурор України Андрій Костін. За його словами, реальна кількість злочинів набагато вища, оскільки немає доступу до територій, які досі в окупації.
  • Генпрокурор України стверджує, що «знищення цивільного населення України – навмисна стратегія Росії». За його словами, вона включає вбивства, тортури і сексуальне насильство, які вчиняються щодо тих, хто ідентифікує себе як українець, а також депортацію дітей, обстріли критичної інфраструктури та інше.