Події

Росія націоналізувала близько 700 захоплених активів в окупованому Криму

Росія націоналізувала близько 700 захоплених активів в окупованому Криму

Близько 700 активів в окупованому Росією українському Криму були націоналізовані встановленою там Москвою владою.

19 лютого російські ЗМІ повідомили, що встановлений Кремлем кримський чиновник Володимир Константинов заявив, що до конфіскованих активів увійшли компанії, будівлі, склади і «багато інших об’єктів», що належать українським бізнесменам і політикам.

Призначений Росією кримський парламент вважає, що їхні власники пов’язані з київською владою і здійснюють «недружні дії» щодо Росії.

Раніше Сергій Аксьонов, призначений Росією голова Криму, заявив, що всі кошти від конфіскованих активів будуть витрачені на неспровоковану війну Росії проти України.

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.