Події

Росія намагається «розпалити невдоволення» в Україні через родичів військовополонених

Росія намагається «розпалити невдоволення» в Україні через родичів військовополонених

Росія намагається «розпалити невдоволення» в Україні через родичів військовополонених

Росія намагається використати родичів українських військовополонених для «розпалювання внутрішнього невдоволення в Україні», йдеться у новому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

У відомстві вважають, що «це відбувається в рамках російської інформаційної кампанії «Майдан-3».

Так, в Інституті вивченні війни нагадали, що 16 березня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що невідомі російські діячі телефонують родичам українських військовополонених і стверджують, начебто Росія готова повернути українських військовополонених, але українське керівництво перешкоджає цьому». Як повідомляється, російські діячі закликають родичів до протестів з цього приводу. Однак Лубінець заявив, що Україна ніколи не припиняла обміни військовополоненими.

Військові аналітики вважають, що ці операції є частиною кампанії «Майдан-3», про яку раніше повідомляла Служба безпеки України і яка має на меті «​посіяти внутрішнє невдоволення в Україні та внести протиріччя між цивільним населенням і військово-політичним керівництвом».

Аналітики зауважують, що «Росія і раніше успішно використовувала інформаційні операції, включаючи пряме листування через мобільні телефони з українським цивільним населенням, для розпалювання насильницьких протестів в Україні».

Раніше, 24 грудня 2023 року у Запоріжжі пройшов автопробіг на підтримку українських військовополонених-оборонців Маріуполя, а 17 грудня близько двох сотень родичів українських полонених зібралися в центрі Запоріжжя, під стінами Запорізької ОВА, аби нагадати про долю своїх близьких.

31 січня між Україною і Росією відбувся обмін полоненими, в ході якого додому повернули 207 українців. За словами президента Зеленського, половина звільнених полонених брала участь в обороні Маріуполя. Загалом в ході обмінів, за його даними, звільнили 3 035 полонених.

Командир бригади спеціального призначення «Азов» Денис Прокопенко вказав на те, що понад 900 «азовців», які обороняли Маріуполь, лишаються в полоні, і військові цієї бригади майже не потрапляють у списки на обмін.