Політика

Росія не братиме участі у другому саміті миру – МЗС РФ

Росія не братиме участі у другому саміті миру – МЗС РФ

Росія не братиме участі у другому саміті миру, який Київ планує провести до кінця 2024 року, заявила речниця російського Міністерства закордонних справ Марія Захарова.

«Представники Росії в жодних зустрічах у рамках «бюргенштокського процесу» участі не брали і брати не збираються. Сам цей процес нічого спільного з врегулюванням не має», – сказала вона 21 вересня.

За словами Захарової, мета нового саміту – «протягнути абсолютно нежиттєздатну «формулу Зеленського» як безальтернативну основу вирішення конфлікту», домогтися підтримки «світової більшості» і «від її імені висунути Росії ультиматум про капітуляцію».

При цьому вона заявила, що в Москві «не відмовляються від політико-дипломатичного врегулювання кризи» і готові до обговорення «справді серйозних пропозицій, які враховують ситуацію «на землі» і геополітичні реалії».

На думку Захарової, без Росії і «врахування її інтересів» досягти «справедливого і стійкого врегулювання неможливо».

Президент України Володимир Зеленський напередодні заявив, що союзники Києва погоджуються з тим, що на другий саміт миру необхідно покликати представників російської сторони, які, за його словами, мають ознайомитися із пропонованим ним «планом перемоги».

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повторив 19 серпня заяву російського лідера Володимира Путіна від 12 серпня, що не може бути й мови про переговори після початку операції ЗСУ в Курській області РФ.

В американському Інституті дослідження війни (ISW) переконані, що таким чином офіційні особи РФ продовжили спроби покласти на Україну відповідальність за відсутність переговорів щодо припинення війни.

Аналітики застерігають, що Росія і далі демонструє небажання вести добросовісні мирні переговори.

Наприкінці липня в українському МЗС заявили, що Україна продовжує дотримуватися позиції, що можливо залучити Росію до другого саміту миру. Водночас речник міністерства зазначив, що Україна прагне миру, але цей мир має бути справедливим, питання також в тому, щоб Росія вела переговори доброчесно. І тут, за словами речника, важливі два фактори – тиск на полі бою і тиск на міжнародній арені.