Головне

Росія не планує вести «серйозні переговори» з Україною

Росія не планує вести «серйозні переговори» з Україною

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) заявляють, що Росія не має наміру вести «серйозні переговори» з Україною.

«ІSW продовжує оцінювати, що Росія не має наміру вести серйозні переговори з Україною в дусі доброї волі, і що переговори на російських умовах рівнозначні повній капітуляції України і Заходу», – йдеться у звіті інституту.

В Інституті вивчення війни проаналізували меседжі, які пролунали в
інтерв’ю речниці МЗС Росії Марії Захарової для AFP 9 грудня. Захарова, серед іншого, заявила, що максималістські цілі Росії в Україні не змінилися, повторивши вимогу Кремля про повну політичну капітуляцію України та схвалення Києвом військових і територіальних вимог Росії. Вона заявила, що «всеосяжне, стійке і справедливе вирішення питання» в Україні може відбутися лише в тому випадку, якщо Захід припинить «накачувати Збройні сили України зброєю» і якщо Україна здасть заявлені Росією українські території. Також Захарова стару заяву Кремля про те, що Росія вторглася в Україну для «демілітаризації», «денацифікації» та «забезпечення прав російськомовних громадян» в Україні.

У ISW вважають, що коментарі Захарової чітко підкреслюють той факт, що початкові цілі повномасштабного вторгнення Росії в Україну не змінилися і що Путін не має наміру припиняти війну.

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Наразі російські війська контролюють частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.