Політика

Росія оголосила Норвегію «недружньою» щодо дипломатів країною

Росія оголосила Норвегію «недружньою» щодо дипломатів країною

Росія внесла Норвегію до переліку країн, які здійснюють «недружні дії» щодо російських дипломатичних та консульських представництв за кордоном.

Як йдеться в розпорядженні російського уряду, країні у такому списку обмежують кількість співробітників із Росії, яких дипломатичні місії можуть наймати для роботи. Згідно з новим розпорядженням, за Норвегією закріплений ліміт у 27 осіб.

Раніше до переліку таких країн потрапили Чехія, США, Греція, Данія, Словенія, Хорватія та Словаччина. Так, Чехія зможе наймати у свою дипмісію не більше ніж 19 працівників, які перебувають у Росії, Грузія – 34, Данія – 20, Словаччина – 16, а США, Словенія та Хорватія – жодного.

У Росії є ще один список «недружніх країн». Його почали вести з весни 2022 року після запровадження санкцій проти РФ. У списку є близько 50 держав, включаючи ту ж таки Норвегію.

У квітні цього року Норвегія оголосила персонами нон-грата 15 співробітників російського посольства, які, за даними МЗС країни, займалися розвідувальною діяльністю, сумісною з їхнім дипломатичним статусом. У відповідь Росія вислала 10 норвезьких дипломатів. Ще раніше, навесні минулого року, Норвегія вислала трьох російських дипломатів.