Події

Росія змінила риторику щодо ракетних атак, це пов’язано з очікуваним українським контрнаступом – ISW

Росія змінила риторику щодо ракетних атак, це пов’язано з очікуваним українським контрнаступом – ISW

Росія змінила риторику щодо ракетних атак і це пов’язано з очікуваним українським контрнаступом, повідомляють в американському Інституті вивчення війни (ISW).

«Міноборони Росії нещодавно змінило свою риторику та активно описує ракетні кампанії, ймовірно, намагаючись зобразити проактивний підхід до зростання стурбованості російського інформаційного простору щодо українського контрнаступу. Російські мілблогери стверджували, що ракети вразили українські системи ППО та транспортний вузол у Павлограді», – йдеться у звіті Інституту.

Також аналітики ISW, попри спростування української влади, вказують, що геолокаційні кадри з Павлограда Дніпропетровської області показують, що одна з ракет влучила в Павлоградський хімічний завод і спричинила сильний вибух.

Через російську ракетну атаку на Павлоград постраждали десятки людей, серед них є п’ятеро дітей. Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 1 травня уточнив, що через цю атаку загинули дві людини, ще 40 поранені.

За даними місцевої влади, у Павлограді було пошкоджено промислове підприємство, де сталася пожежа. Яке саме підприємство зазнало атаки, не уточнювалося. Відомо, що у Павлограді є хімічний завод, яке виробляє вибухові речовини.

Повітряна тривога вночі 1 травня тривала близько трьох годин. Російські війська атакували Україну з Мурманської області та району Каспійського моря. Як повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, 15 з 18 ракет українські військові знищили.