Головне

«Розстріляли, як у тирі». Проросійські джерела визнали тяжкі втрати РФ під Вугледаром

«Розстріляли, як у тирі». Проросійські джерела визнали тяжкі втрати РФ під Вугледаром

Проросійські джерела визнали тяжкі втрати російської армії при невдалій спробі наступу під Вугледаром у Донецькій області. Повідомляється про десятки втрачених танків і бронетранспортерів, кількість убитих і поранених військових, ймовірно, може обчислюватися десятками або навіть сотнями. «Розстріляли, як у тирі», – написав про загиблих колишній ватажок бойовиків угруповання «ДНР», так званий «міністр оборони» Ігор Гіркін (псевдо Стрєлков).

Невдала атака, відео якої опублікувала услід за українськими джерелами низка російських провоєнних телеграм-каналів, відбулася 6 лютого і закінчилася розгромом російського підрозділу. Втрачено більше ніж 30 одиниць техніки, у тому числі близько 15 танків, випливає із поширених відеозаписів.

Стрєлков розповідає про «багато десятків» убитих танкістів. «Морпіхів, спецназівців і мотострільців загинуло ще більше», – стверджує він. Ще одне відео з-під Вугледара показує потрапляння російських військових під артилерійський обстріл, ймовірно, з важкими втратами.

У російських телеграм-каналах відео з-під Вугледара стали приводом для активної критики військового керівництва.

Багато авторів, які критикують офіцерів на вугледарському напрямку, раніше критично висловлювалися про призначення командувача російського Генштабу Валерія Герасимова керівником угруповання російських військ в Україні.

Раніше сьогодні розвідка Великої Британії заявила, що від 7 лютого російські війська, ймовірно, досягли тактичних успіхів у двох ключових секторах, зокрема, на півдні вона «просунулися довкола західної околиці міста Вугледар, де вони відновили наступальні операції наприкінці січня 2023 року».

При цьому, у розвідці наголосили, що російські підрозділи, ймовірно, зазнали «особливо значних втрат» навколо Вугледара, оскільки були залучені недосвідчені підрозділи. «Ймовірно, російські війська втекли і залишили щонайменше 30 майже неушкоджених броньованих машин під час одного інциденту після невдалого штурму», – додали в розвідці.

Російська влада останніми часом не повідомляла про свої втрати на війні проти України.

Після бахмутського напрямку другою найбільш «гарячою» ділянкою фронту російсько-української війни є зараз Вугледар. З огляду на тривалість та інтенсивність спроб наступу російських військ та артилерійські обстріли, ця ділянка не поступається Бахмуту.

Вперше про великі втрати російських військ при штурмі Вугледара стало широко відомо на початку листопада 2022-го. Тоді навіть російські «воєнкори» були занепокоєні тим, що російські війська втрачають сотні бійців у намаганні просунутися до цього міста з боку Павлівки.