Головне

Розвідка Британії й ISW заявили про «стабільні успіхи» українських військових біля Бахмута

Розвідка Британії й ISW заявили про «стабільні успіхи» українських військових біля Бахмута

Українські військові останнім часом досягли значних і стабільних успіхів у районі Бахмута на Донеччині, повідомили розвідка Великої Британії й американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Після затишшя в червні 2023 року протягом останніх семи днів Бахмут знову став місцем одних із найзапекліших боїв на фронті. Українські сили досягли стабільних успіхів як на півночі, так і на півдні міста, яке контролює Росія. Викликом для російських військових, швидше за все, є поганий моральний стан, поєднання різнорідних підрозділів і обмежена здатність знаходити і вражати українську артилерію», – заявили у британській розвідці.

Там додали, що російське керівництво майже напевно вважає політично неприйнятним поступитися Бахмутом, який має символічну вагу як один із небагатьох здобутків Росії за останні 12 місяців, однак не має значних резервів.

Читайте також: Поступ ЗСУ під Кліщіївкою: армія Росії боїться штурму Бахмута

В ISW зауважили, що українські війська досягли «тактично значних успіхів» у районі Бахмута і продовжили контрнаступальні операції щонайменше на трьох інших ділянках фронту 7 липня.

«Геолокаційні кадри, опубліковані 6 липня, показують, що українські війська досягли тактично значних успіхів біля Ягідного (2 км на північ від Бахмута). Генштаб України повідомив, що українські війська вели наступальні дії на північ і південь від Бахмута, а командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирсикий повідомив, що українські війська встановили контроль над неназваними, раніше втраченими позиціями в районі Бахмута», – йдеться в повідомленні.

Напередодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що Збройні сили України наступають на Бахмутському напрямку – на півдні від міста їм вдалося просунутись на понад кілометр.

«У самому Бахмуті ворог фактично у пастці», – зазначила вона.

5 липня у Генштабі повідомили про успіх Сил оборони в результаті наступу біля села Кліщіївка, що на північ від Бахмута. Зазначалося, що українські війська продовжують тиснути на російські сили північніше та південніше від Бахмута і вибивають їх із раніше захоплених рубежів.

Командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський в інтерв’ю ABC News на запитання, чи впевнений він у тому, що Україна зможе повернути Бахмут, відповів: «Так, звісно. Я впевнений».