Події

Розвідка Британії пояснила, чому в окупованому Криму на авіабазах малюють макети винищувачів

Розвідка Британії пояснила, чому в окупованому Криму на авіабазах малюють макети винищувачів

Цілком ймовірно, що через продовження успішних українських ударів по військових об’єктах Росія, ймовірно, була змушена застосувати низку прийомів обману та хитрощів, намагаючись заплутати українські зусилля з наведення на ціль, припускають в розвідці Британії.

«На аеродромі Кіровськ в окупованому Криму на бетоні намальовані макети російських винищувачів. Такі малюнки також були помічені на щонайменше 12 інших російських авіабазах, що демонструє рівень занепокоєння росіян майбутніми українськими ударами і здатність відбити їх», – йдеться у повідомленні Міноборони Британії, яке посилається на свою розвідку.

Однак, за даними британської розвідки, російські вертольоти все одно регулярно приземляються на намальовані силуети винищувачів, що повністю підриває спробу обману.

«Це також розкриває справжній бойовий порядок або чисельність авіації на цих авіабазах, який Росія, ймовірно, намагається приховати від української розвідки», – додають у розвідці.

Із серпня 2022 року у Криму майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках», «роботою ППО» чи навчаннями військових РФ.

Читайте також: Британська розвідка розповіла про методи армії РФ для маскування літаків і кораблів

У лютому Повітряні сили Збройних сил України збили 13 російських літаків, це «найкращий» результат українських військових із жовтня 2022 року, повідомило Міністерство оборони. Повітряні сили ЗСУ знешкодили: 10 винищувачів-бомбардувальників Су-34, 2 винищувачі Су-35 і один літак далекого радіолокаційного виявлення й управління А-50.

В інтерв’ю Радіо Свобода в серпні 2023 року очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов заявив про здатність українських сил досягти будь-якої точки окупованого Криму для ураження противника. За його словами, для деокупації Криму є багато різних варіантів, але «без військових, бойових дій це неможливо».