Події

Розвідка Британії розповіла, як Росія використовує соцмережі в інформаційних операціях

Розвідка Британії розповіла, як Росія використовує соцмережі в інформаційних операціях

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія систематично використовувала інформаційні операції як головний елемент своєї стратегії, повідомляє міністерство оборони Британії з посиланням на свою розвідку.

Британські військові зауважують, що Москва культивувала численні канали для поширення неправдивої або зманіпульованої інформації.

«Одним із компонентів російської дезінформації є «відмивання наративів», за допомогою якого Росія просуває інформацію через маріонеток або неперевірені джерела у соціальних мережах, яка потім проникає в більш масові або державні ЗМІ. Це має на меті затьмарити джерело інформації, щоб російській державі було легше дистанціюватися від повідомлення. Потім вона просуває оманливі фрагменти наративу, маскуючи при цьому свій інтерес», – йдеться у повідомленні розвідки.

Російські державні представники поширюють маніпульовані наративи як організовано, так і опортуністично – їхні поточні пріоритети майже напевно включають дискредитацію українського уряду та зменшення міжнародної підтримки України, додають у британській розвідці.

У лютому 2023 року зовнішньополітична служба Євросоюзу опублікувала доповідь про дезінформацію та маніпуляцію фактами у світовому інформаційному просторі в 2022 році, в якій назвала Росію головною країною-дезінформатором року. На думку відомства, війна Росії в Україні стала головною темою інформаційних атак, причому в 60 випадках зі 100 їхньою метою було виправдання російського вторгнення. Другою метою інформаційних атак Росії стала дискредитація ЄС та країн, що входять до нього.