Головне

САП просить суд помістити Насірова під варту через спробу мобілізації

САП просить суд помістити Насірова під варту через спробу мобілізації

Прокуратура Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) подала клопотання до суду з метою зміни запобіжного заходу для колишнього голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова, котрий обвинувачується у зловживанні службовим становищем.

Про це розповідає Україна Реальна

Зміна запобіжного заходу

Пресслужба САП повідомила, що прокурор вимагає більш суворого запобіжного заходу, а саме тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 75 мільйонів гривень. Прокуратура підкреслила, що 9 квітня обвинувачений не з’явився до суду, а його захисник подав клопотання про зупинення кримінального провадження у зв’язку з мобілізацією підзахисного.

САП зазначає, що справа перебуває на завершальному етапі розгляду – судових дебатах, після чого суд повинен винести вирок. Однак мобілізація одного з обвинувачених може призвести до затягування процесу, в результаті чого він може уникнути відповідальності.

Ситуація з мобілізацією

Сьогодні Роман Насіров прибув на засідання суду. Колишнього голову ДФС обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України, що стосується зловживання службовим становищем, яке призвело до тяжких наслідків.

Сторона обвинувачення стверджує, що протягом 2015-2016 років Насіров, діючи в інтересах народного депутата України VIII скликання, особисто ухвалив ряд «необґрунтованих та незаконних рішень» щодо розстрочення податкового боргу компаній. За даними слідства, ці дії призвели до ненадходження понад 2 мільярдів гривень до державного бюджету. Захист Насірова заперечує всі звинувачення.

Адвокати Насірова раніше повідомили, що він був мобілізований до лав Збройних сил України, що стало причиною його відсутності на засіданні суду. Військова служба правопорядку 10 квітня підтвердила, що проводить розслідування щодо призову колишнього керівника ДФС.

Також відомо, що у травні 2023 року парламент ухвалив зміни, які дозволяють звільнення засуджених через укладення контракту на військову службу, проте виключили можливість цього для обвинувачених у справах про топкорупцію. Transparency International Ukraine зазначає, що ця норма покликана запобігти уникненню відповідальності за корупційні злочини під виглядом військової служби.

Крім того, Роман Насіров є фігурантом ще однієї справи. У жовтні 2022 року детективи НАБУ повідомили про підозру в отриманні хабаря в особливо великому розмірі. За версією слідства, він отримав більше 722 мільйонів гривень неправомірної вигоди за дії, пов’язані із забезпеченням відшкодування ПДВ агрохолдингу.

У цій справі суд продовжив термін дії запобіжного заходу для Насірова до 10 червня. Він зобов’язаний з’являтися за викликом до суду, не покидати межі Київської області без дозволу, утримуватися від спілкування з іншими фігурантами справи та носити електронний засіб контролю.