Головне

СБУ повідомила про деталі затримання «агентурно-бойової групи російського ГРУ»

СБУ повідомила про деталі затримання «агентурно-бойової групи російського ГРУ»

Служба безпеки України 13 травня повідомила про деталі затримання «агентурно-бойової групи російського ГРУ», яка, за попередньою інформацією спецслужби, планувала теракти в Києві 9 травня.

За повідомленням, контррозвідка СБУ запобігла чотирьом терактам, які планувалися на цей день «у будівельних гіпермаркетах відомої мережі та біля одного із кафе».

«За наявними даними, саморобні вибухові пристрої були замасковані в упаковки з-під чаю. Вони складалися із таймера, детонатора і пластичної вибухівки із запалювальною сумішшю, яка мала спричинити масштабні пожежі. За задумом російської спецслужби, вибухівка повинна була здетонувати у пікові години відвідуваності гіпермаркетів, щоб завдати максимальної шкоди цивільному населенню. Крім того, її планували розмістити серед легкозаймистих матеріалів – щоб таку пожежу не вдалося швидко ліквідувати. Ще один теракт мав відбутися біля популярного київського кафе. Російські агенти хотіли закласти вибухові пристрої в запарковану поруч автівку», – йдеться в повідомленні.

«Плануючи ці теракти, російські спецслужби вкотре продемонстрували свою злочинну суть. Ми спрацювали на випередження і вчасно зірвали плани ворога. Кожен крок злочинців задокументовано – їх чекає заслужене покарання. Як і кожного, хто намагається працювати на користь РФ. Символічно, що дати, до яких росіяни хочуть приурочити свої теракти, поступово стають символом провалу їхніх спецслужб», – заявив голова СБУ Василь Малюк.

Служба безпеки України повідомила 11 травня, що її співробітники запобігли терактам, які російське ГРУ планувало провести в Києві на 9 травня. Спецслужба обіцяла повідомити деталі спецоперації згодом.

Головне розвідувальне управління (ГРУ – традиційна, відома ще з часів СРСР назва, нині воно називається Головним управлінням Генерального штабу Збройних сил РФ) – центральний орган управління російської військової розвідки. ГРУ відігравало активну роль у російському вторгненні в Україну. Здійснювало активну розвідувальну та диверсійну роботу в Україні.