Політика

Сенат Польщі ухвалив резолюцію щодо вступу України до НАТО

Сенат Польщі ухвалив резолюцію щодо вступу України до НАТО

Сенат Польщі ухвалив резолюцію щодо вступу України до НАТО, повідомило «Польське радіо» 12 травня.

У документі йдеться, що Україна «сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом», тому Києву «потрібна реальна підтримка через тіснішу політичну та військову співпрацю з країнами НАТО».

Польські сенатори вважають, що саміт НАТО у Вільнюсі має стати важливим етапом до повноправного членства України в альянсі, а щодо Києва необхідно застосувати процедури Фінляндії та Швеції.

«Після року жахливої війни ми знаємо, що Україна, яка протистоїть Росії, захищає Європу і є ключовою ланкою, яка захищає континент від агресії зі Сходу», – йдеться в документі.

Саміт НАТО відбудеться 11–12 липня у Вільнюсі. На початку квітня литовський Сейм ухвалив резолюцію щодо основних цілей Литви на цьому саміті. Однією з основних цілей литовської влади, як йдеться у документі, має стати «повна підтримка України практичними заходами, включно з політичною підтримкою НАТО».

Наприкінці вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО у прискореному порядку.