Економіка

Сійярто: Україна ускладнила ситуацію в ЄС через зупинку транзиту газу

Сійярто: Україна ускладнила ситуацію в ЄС через зупинку транзиту газу

Україна суттєво вплинула на економічну ситуацію в Європейському Союзі, припинивши транзит російського газу. Про це 7 січня заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Про це розповідає Україна Реальна

«Відтоді, як у середині грудня перекриття українського транзитного маршруту стало постійним, ціна на природний газ на європейському ринку зросла на 20%. Таким чином, Україна, яка прагне членства в ЄС в якості країни-кандидата, своїм черговим рішенням знову поставила європейську економіку в скрутне становище», – написав угорський міністр у фейсбуці.

Сійярто наголосив, що Угода про асоціацію між ЄС та Україною повинна дотримуватися обома сторонами, зокрема в частині забезпечення функціонування маршрутів транспортування енергоносіїв.

Газові поставки до Угорщини

Політик заспокоїв, що поставки газу в Угорщину тривають через «Турецький потік». Водночас він висловив занепокоєння, що рішення України припинити транзит може спричинити подальше зростання цін та збитки.

Зупинка транзиту та плани України

Україна 1 січня о 07:00 зупинила транспортування російського природного газу своєю територією з огляду на «інтереси національної безпеки». Контракт на п’ять років щодо транзиту російського газу через Україну до Європи був підписаний у 2019 році. Міністр енергетики України Герман Галущенко в березні 2024 року заявив, що Київ не планує продовжувати домовленості з росією щодо транзиту газу після 31 грудня 2024 року.

Зараз найбільш залежними від російського газу залишаються Угорщина, Словаччина та Австрія. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році Будапешт не лише не скоротив поставки, але й підписав новий контракт із москвою про додаткові обсяги російського газу.

Від початку російського вторгнення Угорщина, під керівництвом прем’єр-міністра Віктора Орбана та міністра закордонних справ Петера Сійярта, неодноразово демонструвала прихильність до кремля, висловлюючи позиції, що суперечать загальній політиці ЄС щодо підтримки України.