США розглядають можливість зменшення мит на товари з Канади та Мексики

Міністр торгівлі США Говард Лутнік повідомив про потенційну угоду між адміністрацією президента Дональда Трампа та лідерами Канади і Мексики. В результаті цієї угоди передбачається можливість послаблення деяких мит, про що він розповів у інтерв’ю американському телеканалу FOX Business.
Про це розповідає Україна Реальна
Переговори щодо Угоди про вільну торгівлю
Лутнік зазначив, що Трамп, ймовірно, спробує знайти компроміс із сусідніми країнами, зосередившись на Угоді про вільну торгівлю між США, Мексикою та Канадою (USMCA). Ця угода була укладена з метою забезпечення більш справедливої торгівлі між трьома державами.
«Він дуже уважно вивчає це питання, намагаючись з’ясувати, чи є там спосіб, яким він може стати посередині, де він може дати щось канадцям і мексиканцям, але вони повинні зробити більше. Вони повинні покласти край смерті від фентанілу», – розповів Лутнік.
Економічні наслідки запровадження мит
У своїй промові перед Конгресом 4 березня Трамп заявив, що завдяки тарифам, які будуть запроваджені проти ряду країн, США отримають «трильйони доларів і небачену кількість робочих місць». 4 березня набрали чинності 25-відсоткові мита на імпорт товарів із Канади та Мексики, які були оголошені 2 лютого. Також було запроваджене 10-відсоткове мито на імпорт із Китаю. Трамп пояснював запровадження мит необхідністю «змусити Мексику, Канаду та Китай виконати свої обіцянки зупинити нелегальну імміграцію та зупинити потік отруйного фентанілу та інших наркотиків» до США.
Фентаніл – це потужний синтетичний опіоїд, який у 50 разів сильніший за героїн. Він використовується в медицині, але його незаконне поширення призводить до смертельних передозувань. Дональд Трамп звинувачує Мексику та Канаду у постачанні фентанілу до США, вважаючи, що мексиканські наркокартелі виробляють і транспортують цю небезпечну речовину, а їхня діяльність поширюється й на Канаду, де, на його думку, зростає кількість лабораторій. Трамп пропонує оголосити картелі «іноземними терористичними організаціями».
Канада і Мексика, які є двома найбільшими торговельними партнерами Сполучених Штатів, а також Китай, запровадили тарифи у відповідь на аналогічні рішення президента Трампа, які набули чинності у вівторок.