Політика

Суд арештував 5 суден, які возили крадене зерно через Крим – прокуратура

Суд арештував 5 суден, які возили крадене зерно через Крим – прокуратура

За клопотаннями Прокуратури АРК і Севастополя накладено арешти на п’ять морських суден-порушників, які причетні до перевезення через окупований півострів награбованого українського збіжжя, повідомила пресслужба прокуратури у Telegram.

«В рамках кримінального провадження щодо порушень порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України), встановлено: судна «Вера», «Волго-дон 5043 та 205», а також «Волго-балт 188 й 106» під прапорами держави-окупанта, які здійснювали систематичні незаконні заходи до закритого морського торговельного порту на території півострова. Таким чином порушники переправляли викрадене українське зерно до третіх країн та використовували Крим, як своєрідний «логістичний хаб» у злочинній схемі», – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що в рамках справи арештовано 15 суден-порушників.

У квітні прокуратура АРК повідомила про підозру російському капітанові судна «М.Андрєєв». Це судно заходило до порту анексованого Севастополя для завантаження награбованим українським зерном. 31 березня повідомлялося про підозру капітану російського судна «Альтарф» за незаконний захід у морський порт Севастополя та перевезення українського зерна.

Російська влада раніше підтверджувала, що вивозить українське зерно з окупованих територій до анексованого Криму. Що Росія продає українське зерно визнав і призначений Кремлем голова Криму Сергій Аксьонов.