Економіка

Свириденко обговорила інвестиційний фонд з міністром фінансів США Бессентом

Свириденко обговорила інвестиційний фонд з міністром фінансів США Бессентом

Міністерка економіки України Юлія Свириденко провела зустріч з очільником Міністерства фінансів Сполучених Штатів Скоттом Бессентом у Вашингтоні. Ця зустріч відбулася 5 червня у ранкові години за київським часом.

Про це розповідає Україна Реальна

Обговорення інвестиційних проєктів

Під час зустрічі обговорювалися питання запуску перших проєктів Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови, а також механізмів захисту інвесторів. Юлія Свириденко зазначила: «Маємо конкретику. Зараз опрацьовуємо проєкти у сфері графіту, літію, титану. Саме в таких проєктах партнерство з США може бути взаємовигідним».

Крім того, вона анонсувала проведення першого засідання керівної ради фонду наприкінці липня, що стане стартом для операційної частини роботи. Свириденко також висловила пропозицію розширити інвестиційний мандат фонду для підтримки українських компаній, зокрема в оборонній промисловості: «З боку США – позитивна реакція, відкритість до цього напрямку є. Ще одна тема – розширення страхування військових ризиків. Американські компанії готові інвестувати, але потрібні гарантії».

Підтримка США та перспективи фонду

Скотт Бессент підтвердив спільну зацікавленість у запуску діяльності фонду, заявивши: «Я підтвердив підтримку США суверенітету України та прагнення до забезпечення міцного та тривалого миру. Ніхто, хто фінансував чи постачав російську військову машину, не повинен мати змоги отримати вигоду від відбудови України».

Напередодні, українська делегація на чолі з Юлією Свириденко прибула до Вашингтона, про що повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак. Він зазначив, що заплановано «чимало зустрічей» із представниками обох партій.

У травні офіційно набрала чинності угода про американсько-український інвестиційний фонд відбудови, яка була підписана 30 квітня. Цей документ, за словами міністерки, передбачає, що контроль і власність залишаються за Україною, фонд створюється на умовах 50/50, без жодних боргових зобов’язань України перед США, і не стане перешкодою для вступу України до Європейського Союзу. Крім того, фонд буде наповнюватися доходами виключно з нових ліцензій.