Сибіга: Україна має величезний потенціал для співпраці з США у сфері LNG

Коло спільних інтересів між Україною та Сполученими Штатами не обмежується лише стратегічними ресурсами. Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України, підкреслив, що після припинення транзиту російського газу територією України країна має величезний потенціал у закупівлі зрідженого природного газу (LNG) з Америки.
Про це розповідає Україна Реальна
Коментарі Сибіги про енергетичну співпрацю
На брифінгу з британським колегою Девідом Леммі в Києві, 5 лютого, Сибіга зазначив: «Наприклад, величезний потенціал є, особливо після припинення транзиту російського газу територією України, в закупівлі LNG-газу у США. Ви знаєте, що Україна володіє надзвичайно потужними підземними газовими сховищами. І тут теж ми маємо спільні точки для взаємовигідного співробітництва, одночасно посиливши енергетичну безпеку Європи, тому що цього газу буде достатньо у разі його закачування у наші сховища для відігравання ролі гаранта енергетичної безпеки в Європі».
Міністр також нагадав про «план перемоги» Володимира Зеленського, який включає питання про українські мінеральні та природні ресурси, що створює можливості для інвестицій і розробки цих ресурсів іноземними партнерами.
Можливості для американського бізнесу
«Це наш спільний стратегічний інтерес і це теж одні з таких конкретних втілень реалізації концепту «мир завдяки силі». Тому що це теж є елементами певних гарантій присутності крупного бізнесу в Україні, крупних інтересів, зацікавленості наших найближчих союзників, Сполучених Штатів Америки у розробці таких родовищ і їх захисті. І ми справді маємо для цього величезні можливості, і ця наша позиція також доводиться до наших американських друзів», – пояснив міністр.
Сибіга також акцентував, що українські проекти відновлення інфраструктури надають значні можливості для американського бізнесу: «Це буде один із наймасштабніших проєктів цього сторіччя і відповідно одні з наймасштабніших можливостей для наших союзників».
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп висловив бажання укласти угоду з Україною щодо доступу до рідкісноземельних мінералів, які використовуються в електроніці. За його словами, українська влада готова до такої угоди. Проте в Кремлі прокоментували, що інтерес Трампа до цих ресурсів викликаний бажанням купувати військову допомогу.
У свою чергу, канцлер Німеччини Олаф Шольц засудив цю пропозицію, зазначивши, що пов’язувати оборонну допомогу Україні з правами доступу до її природних ресурсів «було б дуже йогоїстично».
Наприкінці вересня 2024 року президент Володимир Зеленський відвідав США, де представив свій «план перемоги України». Два з п’яти пунктів цього плану були розроблені спеціально для Трампа, зокрема пропозиції про заміну американських військових в Європі на українців та спільне використання природних ресурсів.