Події

Сили оборони утримують позиції в районі Курахового

Сили оборони утримують позиції в районі Курахового

З початку повномасштабної агресії росії проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, країна-агресор атакувала українські території по всій довжині спільного кордону, зокрема, використовуючи територію Білорусі для наступу на Київщину. На півдні російська армія захопила частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі — райони Сумщини та Чернігівщини.

Про це розповідає Україна Реальна

Наслідки агресії росії в Україні

Початковою метою вторгнення, як заявляв президент рф володимир путін, була так звана «демілітаризація і денацифікація» України, а згодом — захист Донбасу. У вересні 2022 року росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області, що було засуджено світовою спільнотою як незаконне. Генеральна асамблея ООН 12 жовтня ухвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії.

Росія заперечує атаки на цивільні об’єкти, однак щодня її війська обстрілюють українські міста, знищуючи житлові будинки та об’єкти інфраструктури. На кінець жовтня 2023 року Україна оцінила втрати російських військ у понад 70 тисяч загиблих, тоді як росія заявила про втрати менш ніж 6 тисяч військових.

Контрнаступ України та звільнення окупованих територій

Українські Сили оборони продовжують опір агресору. На початку квітня 2023 року, після потужного контрнаступу, українська армія звільнила Київську, Чернігівську та Сумську області. У вересні того ж року було звільнено майже всю окуповану частину Харківщини, а 11 листопада українські війська витіснили російські сили з Херсона.

«Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид».

Після звільнення окупованих територій були виявлені факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних осіб, особливо в Бучі, Ірпені та Гостомелі. Також подібні злочини фіксувалися на Чернігівщині, Харківщині та Херсонщині. Країни Заходу беруть активну участь у розслідуванні цих злочинів, які росія відкидає.

З червня 2023 року українські війська продовжують активні бої на сході та півдні країни. 6 червня 2023 року було зруйновано греблю Каховського водосховища, що призвело до масштабного затоплення, людських жертв та суттєвих екологічних наслідків. Це сталося під контролем російських військ з початку березня 2022 року.

За даними ООН, від початку війни до кінця червня 2024 року загальна кількість постраждалих цивільних в Україні перевищила 33 тисячі осіб, з яких понад 11 тисяч загинули. Реальні цифри, як зазначають експерти, можуть бути значно більшими, особливо враховуючи великі втрати в Маріуполі.