Політика

Ткаченко звернувся до YouTube через рекламу ПВК «Вагнер»

Ткаченко звернувся до YouTube через рекламу ПВК «Вагнер»

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко звернувся до керівництва YouTube, LLC через щодо припинення діяльності приватної військової компанії «Вагнер» на відеохостингу – про це він повідомив 21 квітня.

За словами Ткаченка, соцмережі на кшталт TikTok чи YouTube, попри свою редакційну політику, дозволяють Росії «омолоджувати» свою аудиторію та вербувати нових найманців для війни проти України.

«YouTube завжди наголошував, що його редакційна політика передбачає блокування шкідливого контенту та каналів, які його поширюють. Тому звернувся з офіційним листом до головного виконавчого директора YouTube, LLC Ніла Мохана з проханням вжити конкретних заходів для моніторингу та припинення інтернет-діяльності «Вагнера», – заявив він.

Читайте також: «Скочується в хаос». Чи причетна Росія і ПВК «Вагнер» до перевороту в Судані?

Як витікає з заяви міністра, YouTube нібито дозволяє «Вагнеру» рекламуватися на своєму сайті, попри те, що організація визнана злочинною в Сполучених Штатах, Великій Британії та Євросоюзі.

«Такі прояви російської гібридної війни необхідно припиняти якомога швидше задля стабільності демократичного світу. Впевнені, що наші партнери з YouTube виправлять ситуацію швидко», – додав Ткаченко.

Пресслужба YouTube наразі не коментувала цей запит.

ПВК «Вагнер» – це російське неофіційне збройне формування. Найманці команії беруть активну участь у війні проти України, а також у наземних операціях у країнах Близького Сходу та Африки. Бійців компанії звинувачують у скоєнні численних воєнних злочинів, зокрема, у позасудових стратах. Західні країни запровадили санкції проти низки осіб, пов’язаних із угрупованням.