Головне

третина українців готова до переговорів із Росією лише після звільнення окупованих територій

третина українців готова до переговорів із Росією лише після звільнення окупованих територій

Близько третини українців вважають, що переговори з Росією про припинення війни можливі лише після звільнення всіх окупованих територій – такі висновки опитування оприлюднив 29 серпня Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Опитування провели в серпні серед 2 017 учасників від 18 років у вільних регіонах України.

Читайте також: Вони повернуться? Чи бачать воєнні біженці своє майбутнє в Україні і що робить для цього влада

«Близько третини українців (32%) вважають, що початок переговорів з Росією про припинення війни можливий лише після звільнення всіх українських територій. Такий підхід підтримує відносна більшість у кожній з вікових груп, але серед молоді 18–29 років показник дещо нижчий (28%), ніж в середньому по країні, а серед респондентів віком 50–59 років – навпаки, вищий (36%)», – йдеться в пресрелізі за підсумками дослідження.

Автори поставили кілька питань щодо ставлення до вимог Росії, і навели ставлення українців до них:

  • визнання окупованих територій України частиною РФ: повністю або скоріше неприйнятним вважають 81% респондентів, частково або повністю прийнятним – 9%
  • відмову від вступу до НАТО загалом 67% вважають неприйнятною, 18,5% – частково або повністю прийнятною
  • відмову від членства в Євросоюзі 71% учасників повністю або частково відкидають, 17% вважають прийнятною

Поміж іншого, соціологи вказують на значну територіальну відмінність у ставленні до потенційної відмови від вступу до НАТО: найбільше тих, хто її відкидає, у західних регіонах (79%), найменше на сході – 52%. Водночас серед жителів східних регіонів також основна частина тих, хто не визначився – 16%.

Читайте також: Курська «карта» за столом переговорів? Аналітик пояснює, як нею скористатися

«Щодо інших умов для можливих переговорів з Росією, то тут громадська думка майже порівну розділилася між тими, хто допускає переговори винятково заради звільнення полонених і заручників (19%), тими, хто вважає переговори про мир можливими навіть зараз (20%), і тими, хто переконаний, що з Росією домовлятися неможливо в принципі (18%)», – заявили у фонді.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повторив 19 серпня заяву Путіна від 12 серпня про те, що після українського вторгнення не може бути й мови про переговори після початку операції ЗСУ в Курській області РФ.

В американському Інституті дослідження війни (ISW) переконані, що таким чином офіційні особи РФ продовжили спроби покласти на Україну відповідальність за відсутність переговорів щодо припинення війни.