третина українців готова до переговорів із Росією лише після звільнення окупованих територій
Близько третини українців вважають, що переговори з Росією про припинення війни можливі лише після звільнення всіх окупованих територій – такі висновки опитування оприлюднив 29 серпня Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
Опитування провели в серпні серед 2 017 учасників від 18 років у вільних регіонах України.
Читайте також: Вони повернуться? Чи бачать воєнні біженці своє майбутнє в Україні і що робить для цього влада
«Близько третини українців (32%) вважають, що початок переговорів з Росією про припинення війни можливий лише після звільнення всіх українських територій. Такий підхід підтримує відносна більшість у кожній з вікових груп, але серед молоді 18–29 років показник дещо нижчий (28%), ніж в середньому по країні, а серед респондентів віком 50–59 років – навпаки, вищий (36%)», – йдеться в пресрелізі за підсумками дослідження.
Автори поставили кілька питань щодо ставлення до вимог Росії, і навели ставлення українців до них:
- визнання окупованих територій України частиною РФ: повністю або скоріше неприйнятним вважають 81% респондентів, частково або повністю прийнятним – 9%
- відмову від вступу до НАТО загалом 67% вважають неприйнятною, 18,5% – частково або повністю прийнятною
- відмову від членства в Євросоюзі 71% учасників повністю або частково відкидають, 17% вважають прийнятною
Поміж іншого, соціологи вказують на значну територіальну відмінність у ставленні до потенційної відмови від вступу до НАТО: найбільше тих, хто її відкидає, у західних регіонах (79%), найменше на сході – 52%. Водночас серед жителів східних регіонів також основна частина тих, хто не визначився – 16%.
Читайте також: Курська «карта» за столом переговорів? Аналітик пояснює, як нею скористатися
«Щодо інших умов для можливих переговорів з Росією, то тут громадська думка майже порівну розділилася між тими, хто допускає переговори винятково заради звільнення полонених і заручників (19%), тими, хто вважає переговори про мир можливими навіть зараз (20%), і тими, хто переконаний, що з Росією домовлятися неможливо в принципі (18%)», – заявили у фонді.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повторив 19 серпня заяву Путіна від 12 серпня про те, що після українського вторгнення не може бути й мови про переговори після початку операції ЗСУ в Курській області РФ.
В американському Інституті дослідження війни (ISW) переконані, що таким чином офіційні особи РФ продовжили спроби покласти на Україну відповідальність за відсутність переговорів щодо припинення війни.