Головне

у 2022-му викидали 1 млрд порцій їжі на день, тоді як 10% людства голодували

у 2022-му викидали 1 млрд порцій їжі на день, тоді як 10% людства голодували

Організація об’єднаних націй оприлюднила звіт Індексу харчових відходів (Food Waste Index Report 2024), у якому представила дані про втрати їжі в 2022 році.

Звіт підготувала Програма довкілля ООН (UNEP) напередодні Дня нульових відходів, який відзначають 30 березня.

«Домогосподарства на всіх континентах змарнували понад 1 мільярда порцій їжі на день протягом 2022 року в той час як 783 мільйони людей (приблизно 10% населення Землі – ред.) зазнавали голоду, а третина людства зіткнулася з браком продовольства», – йдеться в пресрелізі за підсумками звіту.

Зокрема, 150 мільйонів дітей віком до 5 років страждають від уповільненого росту та розвитку через брак критично важливих поживних речовин у їхньому раціоні.

Читайте також: Російська тактика моріння голодом як воєнний злочин: докази

«У 2022-му було згенеровано 10,5 мільярда тонн харчового сміття (в тому числі непридатного в їжу), що дорівнює 132 кілограмам на душу населення і майже п’ятій частині всієї їжі, доступної споживачам. З усього обсягу змарнованої їжі 60% припадає на рівень домогосподарств, сервіс харчування відповідальний за 28%, роздрібна торгівля – за 12%», – повідомляє UNEP.

За словами виконавчої директорки UNEP Інґер Андерсен, марнування їжі є «глобальною трагедією», яка, зокрема, негативно впливає на клімат і довкілля.

«Хороша новина полягає в тому, що ми знаємо: якщо країни віддадуть цьому питанню пріоритет, вони зможуть суттєво зменшити втрати їжі та відходи, зменшити вплив на клімат та економічні втрати та прискорити прогрес у досягненні глобальних цілей», – заявила вона.

ООН посилається на дані, за якими харчові відходи генерують 8-10 відсотків щорічних викидів парникових газів, що майже в 5 разів більше, ніж авіація. Вони також призводять до втрати біорозмаїття, адже займають майже третину світової площі землі, придатної до сільського господарства. Наслідки від втрат харчів та самих відходів для глобальної економіки оцінюються в близько 1 трильйона доларів.

При цьому UNEP посилається на приклади, зокрема, Японії та Великої Британії, яким вдалося знизити обсяги втрат їжі відповідно на 31% і 18%. Програма ООН відстежує прогрес країн, визначивши за мету скоротити втрати харчів удвічі до 2030 року.