Події

У ISW оцінили вплив проблем з ППО на можливості розвідки РФ та стан енергоінфраструктури в Україні

У ISW оцінили вплив проблем з ППО на можливості розвідки РФ та стан енергоінфраструктури в Україні

Російські ракетні удари по українській енергетичній інфраструктурі з березня 2024 року, ймовірно, спричинили довгострокову шкоду українській енергетичній інфраструктурі та повторні відключення електроенергії. Про це йдеться в звіті американського Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики припускають що російські війська, ймовірно, продовжуватимуть завдавати масованих ударів, оскільки погіршені можливості української протиповітряної оборони зберігатимуться доти, доки ракети ППО, надані США, та інші західні засоби протиповітряної оборони не прибудуть у достатньому обсязі.

Довгострокова шкода українській енергетичній мережі, що спричиняє постійні перебої в енергопостачанні, загрожує обмежити зусилля України з розширення її оборонно-промислової бази (ОПБ), констатують в ISW.

Інститут вивчення війни також звертає увагу на повідомлення, що російські війська можуть проводити розвідку за допомогою безпілотників глибоко українському тилу через відсутність в Україні перехоплювачів ППО.

Королівський обʼєднаний інститут оборонних досліджень (RUSI) повідомив 14 травня, що Україна була змушена компенсувати зменшення поставок зенітно-ракетних комплексів (ЗРК), що дозволило російським розвідувальним дронам вільніше літати в тилові райони України, в тому числі над Харковом, і оптимізувати розвідувальний вогневий комплекс. RUSI заявив, що зменшення поставок зенітних перехоплювачів змусило Україну приймати дедалі складніші рішення щодо розгортання протиповітряної оборони над обʼєктами критично важливих обʼєктів інфраструктури в тилу або у прифронтових зонах.

«Українські війська потребують перехоплювачів ППО, що постачаються Заходом, для того, щоб знищувати російські розвідувальні безпілотники в тилу і на передовій, а також для того, щоб розгромити оптимізовану російську ПКС, яка забезпечує тактичне просування російських військ уздовж фронту», – наголошують у ISW.