Політика

У Кремлі повідомили про розмову Путіна з президентом ПАР, якого Захід звинувачує у постачанні зброї до РФ

У Кремлі повідомили про розмову Путіна з президентом ПАР, якого Захід звинувачує у постачанні зброї до РФ

У Кремлі в п’ятницю повідомили, що президент РФ Володимир Путін провів телефонну розмову із президентом ПАР Сирілом Рамафосою. Повідомляється, що ініціативу до розмови проявила південноафриканська сторона.

«Підтримавши висловлену Сирілом Рамафосою ідею про участь групи африканських лідерів у обговоренні перспектив врегулювання українського конфлікту, Володимир Путін виклав принципові оцінки деструктивної лінії київського режиму та його покровителів, зазначивши, що російська сторона ніколи не відмовлялася від роботи на дипломатичному треку», – пише сайт Кремля про деталі розмови.

Офіційний Київ наразі не коментував ці останні заяви Путіна.

США звинуватили Південну Африку в постачанні боєприпасів Росії через російський корабель, який пришвартувався на військово-морській базі Саймонс-Таун у Кейптауні в грудні минулого року. Офіс президента Південної Африки Сиріла Рамафоси заявив, що не було надано доказів на підтримку цих звинувачень і що уряд планує провести незалежне розслідування. Також МЗС Південно-Африканської Республіки викликало посла США в Преторії.

Сполучені Штати протягом кількох місяців не раз критично висловлювалися щодо збереження владою ПАР «зручних» відносин з Росією. Вашингтон висловлював стурбованість і щодо участі ПАР у військових навчаннях з Росією та Китаєм.

Під час голосувань ООН представники Південно-Африканської республіки утримувалися від засудження війни Росії проти України. Крім того, Преторія не приєдналася до санкцій США та європейських країн проти Москви за агресію щодо України.