У Мінцифри пояснили, що означатиме включення України в зону роумінгу ЄС
Включення України до зони роумінгу вплине на всю галузь телекомунікацій, заявив керівник з розвитку політики у сфері телекомунікацій Міністерства цифрової трансформації Тарас Стеценко. Про це він розповів у ефірі Радіо Свобода «Свобода.Ранок» 19 квітня.
За словами Стеценка, близько чотирьох мільйонів українців користуються роумінгом в Євросоюзі. Він пояснив, що для абонентів зміни означатимуть домашні тарифи у роумінгових умовах.
«Додаткові збори не потрібно буде сплачувати під час подорожей Європою, не треба буде змінювати сім карток, також права споживачів будуть захищені за правилами ЄС. Тобто, наприклад, можна буде безкоштовно телефонувати в екстрені служби, перебуваючи в країнах Євросоюзу».
Також він відзначив, що операторам треба буде включити додаткові механізми регулювання.
«Операторам треба буде ще визначитися з тарифними регулюваннями та механізмами. Потрібно буде покращити механізми захисту користувачів роумінгових послуг та доопрацювати свої системи за низкою вимог», – додав він.
Після повномасштабного вторгнення Росії українці, які опинилися в країнах Євросоюзу, користуються пільговими умовами для мобільного зв’язку. Українські та європейські мобільні оператори для цього уклали домовленості, які діють і досі.
Тарас Стеценко повідомив, що ще пів року ціни будуть знижені, але, на його думку, з часом переговори щодо знижених тарифів стають все складнішими:
«Бізнес-моделі європейських операторів також потребують виконання. Тому ми зараз працюємо над тим, щоб імплементувати саме постійний механізм приєднання до роумінгу».
Читайте також: Розвідка Британії розповіла, як Росія використовує соцмережі в інформаційних операціях
Напередодні Рада ЄС підтримала пропозицію не сплачувати українцям додаткові збори за мобільний зв’язок у європейських країнах, а європейці, які подорожуватимуть Україною будуть звільнені від додаткових платежів. Для цього єврочиновники схвалили спеціальні поправки до угоди про асоціацію України з ЄС.
У вересні минулого року президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна приєднається до зони роумінгу Європейського союзу, а 14 лютого Європейська комісія ухвалила пропозицію включити зону вільного телефонного роумінгу до Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.