Політика

У НАБУ і САП розповіли деталі справи Князева і пояснили, чому ще не повідомили йому про підозру

У НАБУ і САП розповіли деталі справи Князева і пояснили, чому ще не повідомили йому про підозру

Справа проти голови Верховного Суду є «найбільш резонансною» за час діяльності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – про це на брифінгу 16 травня заявив директор НАБУ Сергій Кривонос.

Він також назвав затримання голови суду Всеволода Князева «найбільшим викриттям» найвищої посадової особи в судовій гілці влади.

За словами Кривоноса та голови Спецалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка, правоохоронці викрили адвокатське об’єднання, яке виступало посередником між суддями та тими, хто пропонував їм неправомірну грошову вигоду.

За домовленістю з цим об’єднанням представники групи «Фінанси і кредит» нібито запропонували голові Верховного суду хабар за ухвалення потрібного рішення.

«19 квітня Верховним судом було ухвалене рішення, після цього на початку травня адвокат-учасник ЗУ отримав від керівництва ВС вказівку щодо розподілу цієї неправомірної вигоди серед учасників ЗУ-суддів. 3 травня була отримана перша частина неправомірної вигоди, умовно назвемо його перший транш. 15 травня була передана друга частина, яка була фактично зафіксована на гарячому», – розповів голова НАБУ.

Читайте також: Верховний суд скликає позачергове засідання пленуму через події навколо Князєва

Він також зазначив, що фігуранти справи намагалися вливати на обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

«Сподіваюся, що обрання членів ВККС буде відбуватися прозоро. Але така інформація нами отримувалася, що спроби вплинути на цей процес були», – сказав Кривонос.

Клименко додав, що прокурори отримали повідомлення про компанію-посередника на початку року, слідчі дії наразі ще тривають. САП також представила на брифінгу уривки розмов, записаних, за її твердженням, у ході розслідування.

Начальник відділу САП Олександр Омельченко підтвердив, що Князева затримали. На питання, чи прокуратура вимагатиме від Вищої ради правосуддя відсторонити його від посади, він відповів:

«Зараз уже на цей час дві особи (в тому числі Князев – ред.) затримані за підозрою у вчиненні вказаного кримінального правопорушення. Я відповім на ваше запитання, що ми будемо звертатися до ВРП із певними клопотаннями про забезпечення заходів кримінального провадження щодо голови суду».

Читайте також: Суд заочно заарештував ексголову Одеського припортового заводу – САП

Водночас він додав, що про підозру голові Верховного суду ще не повідомили, позаяк Кримінальний кодекс дає на це 24 години.

«Повідомлення готується», – додав Омельченко.

Пізно ввечері 15 травня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили, що викрили масштабну корупцію у Верховному суді України, а саме «схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду».

Повідомлялося про проведення невідкладних слідчих дій. Верховний суд також анонсував позачергове засідання 16 травня «у зв’язку з подіями, що відбуваються навколо голови ВС Князєва В.С.».