Події

У Празі заочно засудили громадянина Чехії за участь у війні проти України на боці РФ

У Празі заочно засудили громадянина Чехії за участь у війні проти України на боці РФ

Суд Праги заочну засудив до до 21 року ув’язнення чеського найманця Алоїза Полака, який воював проти України на боці Росії, повідомляють Ceske noviny.

За даними слідства, чеський снайпер вбив щонайменше чотирьох українських військових. Прокурор просив для нього 25 років ув’язнення. Адвокат оскаржив вирок, припустивши, що його підзахисний, «ймовірно, вже загинув».

Міський суд Праги розглядав його справу вже втретє. Полака знову визнали «винним у теракті та участі в терористичному угрупованні». Під час попередніх засідань його засуджували до 20 років позбавлення волі, але тоді вирок базувався на зізнаннях самого Полака у Facebook. Зараз обвинувачення ґрунтується на висновку експертів і метаданих фото.

Слідство встановило, що в грудні 2016 року чеський найманець виїхав із Праги в Україну, аби воювати за «ДНР». Спочатку він був снайпером, згодом — командував взводом.

Полак був дуже активним у Facebook, але з квітня 2022 року більше нічого не писав. Саме тому адвокат зробив висновок, що він загинув. Однак суд мав докази, що на початку літа 2023 року Полак все ще воював в Україні.

Якщо найманець повернеться до Чехії, він зможе вимагати нового розгляду своєї справи. У таких випадках первинний вирок автоматично скасовується, і людину судять знову.