Події

у прокуратурі розповіли про ймовірні воєнні злочини сил РФ

у прокуратурі розповіли про ймовірні воєнні злочини сил РФ

Російські військовослужбовці, що просунулись на околиці міста Вовчанськ Харківської області, вчиняють злочини щодо цивільного населення. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода Live») повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

«Російські війська малими групами заходили на околиці міста, зайшли до житла чоловіка і відстрелили йому палець. Через те, що, можливо, він розмовляв українською мовою. Їм навіть не доходить те, що він не «бандерівець», це не його принципова позиція. У сільській місцевості багато людей розмовляє українською, не знає російської», – розповів Чубенко.

Він зазначив, що чоловік дістався контрольованої ЗСУ території та звернувся по допомогу волонтерів.

Чубенко додав, що військовослужбовці РФ кілька днів утримували місцевих жителів Харківщини у підвалах.

«Люди перебували фактично в полоні два дні під Вовчанськом, в селі, в підвалі з російськими військовими, які примушували їх надавати медичну допомогу російським військовослужбовцям», – сказав він.

За словами представника прокуратури, у передмісті Вовчанська військові РФ досі утримують цивільних.

«Ці ситуації з обмеженням свободи місцевих жителів фактично є воєнними злочинами, оскільки за Женевською конвенцією країна-агресор не має права примушувати місцевих жителів до чогось, обмежувати їхнє право на переміщення, змушувати надавати медичну допомогу чи якимось іншим чином впливати на них», – пояснив речник.

Також в Офісі омбудсмена також заявили про воєнні злочини російських військ на Харківщині: людей тримають у підвалах, погрожують стратою. За цими даними, стало відомо, що у Вовчанську сили РФ утримують цивільне населення в підвалі – людям погрожують позасудовою стратою та примушують до виконання примусових робіт. Місцеві жителі, які змогли евакуюватися, розповідають, що у підвалі їх утримували майже 3 доби.

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Читайте також: Блінкен про наступ РФ на Харківщині: «це ціна багатомісячної затримки» з наданням допомоги

Уночі 13 травня Генеральний штаб ЗСУ визнав, що в боях за прикордонне місто Вовчанськ «ворог має тактичний успіх». Для наступу на місто, за даними українських військових, командування ЗС РФ залучило значні сили, до п’яти батальйонів, і «не зважає на втрати».

Удень 13 травня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про «частковий успіх» сил РФ поблизу Лукʼянців на Харківщині. За даними місцевої влади, російські війська у Харківській області «атакують невеликими групами по нових напрямках, намагаючись розтягнути оборону ЗСУ».