Події

У Румунії поблизу кордону з Україною знайшли схожі на дрон уламки – Міноборони

У Румунії поблизу кордону з Україною знайшли схожі на дрон уламки – Міноборони

У Румунії поблизу кордону з Україною знайшли схожі на дрон уламки – Міноборони

На румунській території знайшли схожі на дрон фрагменти поблизу річки Дунай і кордону з Україною, повідомляє Міністерства оборони Румунії.

Елементи безпілотника виявили на сільськогосподарських угіддях на острові Велика Бреїла.

«Міністерство національної оборони спільно зі спеціалізованими структурами системи національної оборони, громадського порядку та національної безпеки проводить розслідування інциденту», – йдеться у заяві.

Румунські медіа повідомляли, що місцеві жителі чули «гучний вибух» у ніч на 29 березня.

За даними джерел румунського телеканалу CNN Antena 3, знайдений безпілотник, ймовірно, російського походження і мав бути направлений на українські порти на Дунаї. Журналісти припускають, що у дрона вийшла з ладу система наведення GPS.

Вночі 29 березня, під час масованої комбінованої атаки сили РФ вкотре вдарили по енергетичних об’єктах України. За даними Повітряних сил ЗСУ, українська протиповітряна оборона знищила 84 російські повітряні цілі з 99.

Міністерство оборони Росії не коментувало атаку на Україну.

Раніше, 4 вересня минулого року, в українському МЗС повідомили, що вночі під час атаки Росії в районі Ізмаїльського порту російські безпілотники впали та здетонували на території Румунії, яка межує з Україною.

Тоді очільниця румунського Міністерства закордонних справ Лумініта Одобеску заявила, що територія Румунії не постраждала від російських безпілотників під час атаки по українському порту на річці Дунай. Натомість міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна готова поділитися з Румунією фотодоказами падіння і детонації безпілотників-«шахедів» на її території, випущеними військами РФ.

Румунія є країною-членом НАТО.