Політика

У Сербії почався новий розгляд справи ексгенерала СБУ Наумова

У Сербії почався новий розгляд справи ексгенерала СБУ Наумова

Вищий суд у сербському місті Ніш 18 березня почав повторний розгляд справи про відмивання грошей проти громадянина України, колишнього генерала Служби безпеки України Андрія Наумова. Про це повідомляє балканська служба Радіо Свобода.

На підготовчому засіданні до нового суду 18 березня узгодили деталі подальшого перебігу процесу. У своїй заяві щодо обвинувачення Наумов не визнав себе винним у відмиванні грошей, однак підтвердив твердження обвинувачення про те, що на момент затримання у нього була при собі більша сума грошей, ніж дозволено.

Захист стверджує, що в цій справі відсутній склад кримінального правопорушення – відмивання грошей, але, можливо, йдеться про «валютний злочин». У цьому випадку, як заявив Радіо Свобода один із законних представників Наумова Едвін Преліч, Наумов може бути притягнутий до відповідальності «за проступок, а не за кримінальним законодавством».

На засіданні сторона обвинувачення надала нові докази ймовірної фальсифікації документа, який підтверджує, що майже 530 тисяч євро, які були знайдені під час обшуку автомобіля Андрія Наумова, його батько Олег позичив у бізнес-партнера Вадима Фрідмана. Кошти виявили в Наумова на кордоні між Сербією та Північною Македонією в червні 2022 року.

Захист заперечував проти залучення цих доказів до провадження, стверджуючи, що йдеться про «політичне переслідування Наумова з боку держави Україна».

Нове слухання призначено на 19 квітня.

У вересні 2023 року суд у Ніші на півдні Сербії засудив колишнього українського розвідника, ексгенерала СБУ Андрія Наумова до одного року вʼязниці за звинуваченням у відмиванні грошей. Але в лютому Апеляційний суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу для ухвалення нового рішення.

Восени 2023 року Сербія також остаточно відмовила Україні в екстрадиції експосадовця СБУ.

Читайте також: Суд у Сербії остаточно відмовив у екстрадиції ексгенерала СБУ Наумова

Колишній бригадний генерал Андрій Наумов почав працювати в Службі безпеки України (СБУ) у 2019 році. Звільнений зі служби наприкінці липня 2021 року.

Деякий час він обіймав посаду начальника Головного управління внутрішньої безпеки, де отримав більші повноваження та вплив у службі. До роботи в СБУ Наумов працював у Державному агентстві з управління зоною відчуження ЧАЕС. Відповідав за управління господарським комплексом зони відчуження, а також за спілкування з громадськістю щодо радіаційного стану.

До цього 12 років працював в органах прокуратури на посаді старшого помічника заступника головного прокурора, а потім старшого прокурора.

Ексрозвідник був у центрі журналістських розслідувань, повʼязаних із корупцією, контрабандою грошей та інших цінностей за кордон. У жовтні 2020 року журналісти проєкту Радіо Свобода «Схеми» виявили нерухоме майно Наумова, яке не відповідало заявленим доходам держслужбовця.